Історична довідка

Перша згадка про Погорільці датована 1561 роком (М.І.Теодорович. Історико-статистичний опис церков і приходів Волинської єпархії, т.2, стор.893).

В ІІ половині ХVІ ст. село було у власності князів Острозьких, а пізніше частина поселення належала шляхтичу А.Глембовському. Життя простого люду було важким та сповненим постійної боротьби за свою землю та долю. Селяни активно допомагали та приймали участь у визвольній боротьбі козацьких загонів під проводом Богдана Хмельницького, в змаганнях ОУН-УПА в пізніші періоди.

Погорілецькі землі пам’ятають багато лихих часів, які проносились вогняним мечем над убогими селянськими оселями. Дуже часто на місці села залишались лише згарища. Втративши житло, майно - люди залишались погорільцями. Звідси і походження назви села – Погорільці.

В середині 20-х років Погорільці були під владою Польщі. Саме в цей період розпочався процес комасації – добровільне переселення мешканців на хутори с.Погорільці, які пізніше утворили села – Дубрівка, Черешнівка, Панталія. Самі назви цих поселень говорять про тогочасні краєвиди та працьовитих людей, які жили та плекали свій добробут.

Перші  вісті про  село Молодаво датуються 1561 роком: в скарзі Михайла  Варківського згадується погорільські та дубенські міщани, які в селі Молодавському пограбували коні, просо  та гречку. Саме ця згадка і є першим письмовим підтвердженням існування села.

Місцеві тлумачення назви пов’язують  її з іменем якогось Молодавського чи Молодецького (князя, поміщика).  Або зі слова «молодий», бо мовляв, село збудовано серед  молодого лісу, що виріс на місці спаленого  татаро – монголами.

У другій половині ХІХ ст. неподалік від села Молодаво Перше виникло ще два села Молодаво – Чеське, Молодаво Третє. Вони заселилися переважно вихідцями з Чехії, Словакії та поляками