Про справляння туристичного збору на території Привільненської сільської ради

ДУБЕНСЬКИЙ   РАЙОН     РІВНЕНСЬКА   ОБЛАСТЬ

ПРИВІЛЬНЕНСЬКА   СІЛЬСЬКА   РАДА

( восьме  скликання  )

Р І Ш Е Н Н Я

№ 787                                                              від 06 червня  2018 року

Про справляння туристичного збору

на території Привільненської сільської ради

Керуючись пунктом 24 статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Податковим кодексом України, з метою поповнення місцевого бюджету , сільська рада

В И Р І Ш И Л А :

1. Встановити з 01.01.2019 на території Привільненської  сільської ради туристичний збір.

2. Затвердити Положення про порядок обчислення та сплати туристичного збору (додаток 1);

3.Рішення сільської ради №372 від 09 червня 2017 року вважати таким,що втратило чинність.

4.Рішення сільської ради в десятиденний термін опублікувати в засобах масової інформації.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань  бюджету, фінансування,тендерної політики та планування соціально-економічного розвитку(голова комісії Грицюк Т.Д.)

Сільський голова                                                                 Ю.В.Момотюк

до рішення сільської ради

від 06.06.2018 № 787

Положення

про  порядок обчислення та сплати  туристичного  збору  на території Привільненської сільської ради

Туристичний збір - це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету.

Платники збору

Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію ради, на території якої діє рішення сільської ради про встановлення туристичного збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

Платниками збору не можуть бути особи, які:

а) постійно  проживають,  у  тому  числі  на умовах договорів найму,  у селі на території сільської ради;

б) особи, які прибули у відрядження;

в) інваліди,   діти-інваліди   та   особи,  що  супроводжують інвалідів  I  групи  або   дітей-інвалідів   (не   більше   одного супроводжуючого);

г) ветерани війни, учасники АТО;
     ґ) учасники  ліквідації  наслідків  аварії  на Чорнобильській АЕС;

д) діти віком до 18 років;

Ставка збору

Cтавка встановлюється у розмірі 1 відсотка до бази справляння збору.

База справляння збору

Базою справляння є вартість усього періоду проживання (ночівлі)  за вирахуванням податку на додану вартість.

До вартості проживання не включаються витрати на харчування чи побутові послуги (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), телефонні рахунки, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в’їзд (віз), обов’язкове страхування, витрати на усний та письмовий переклади, інші документально оформлені витрати, пов’язані з правилами в’їзду.

Податкові агенти

Справляння збору може здійснюватися:

а) адміністраціями готелів, іншими закладами готельного типу,

в) юридичними особами або фізичними особами - підприємцями, які уповноважуються сільською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з сільською  радою.

Особливості справляння збору

Податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.

Порядок сплати збору

Збір сплачується до місцевих бюджетів авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому до 28 (29) включно). Суми нарахованих щомісячних авансових внесків відображаються у квартальній податковій декларації. Остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується у строки, визначені для квартального податкового періоду.

Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору в органі державної податкової служби за місцезнаходженням підрозділу.

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

Сільський голова:                                             Ю.В.Момотюк