ЗАЯВА про екологічні наслідки діяльності об’єкта
Робочий проект «Реконструкція котельні та тепломережі Іваннівської ЗОШ І-ІІІ ступенів на вул. Шкільна, 10-В в с. Іваннє Дубенського району Рівненської області» виконаний в 2020 році.
Передбачається встановлення в окремо стоячій котельні двох водогрійних котлів «Ретра-3М» з ручним завантаженням твердого палива потужністю 200 кВт кожний. Паливо – відходи деревини. Котельня працює для забезпечення тепловою енергією будівель ЗОШ І-ІІІ ступенів, дитячого садка і клубу. Відведення димових газів від котлів здійснюється в дві сталеві двостінні димові труби діаметром 300/360 мм та висотою 15 м.
Встановлена потужність котельні становить 0,344 Гкал/год або 400 кВт. Загальні витрати тепла складають 0,103 Гкал/год або 229,73 кВт.
Мережева група котельні включає в себе:
- мережеві насоси котлового контуру TOP-S 50/7 фірми «Wilo» (2 шт.);
- мережеві насоси загального контуру CronoLine-IL фірми «Wilo» (2 шт.);
- гідравлічну стрілку HSF 100/200/20/
Підживлення системи теплопостачання виконується шляхом підживлення пом’якшеною водою з проектного баку запасу води V=0, 5 м3. Бак запасу води постійно поповнюється хімочищеною водою підживлюючим насосом ВАС 40/125 Q =1,0 м3/год після проектної установки водопом’якшення ВВС.
Вентиляція приміщення котельні – припливно-витяжна, яка забезпечує 3-х кратний повітрообмін. Приплив повітря здійснюється через жалюзійні грати. Витяжна вентиляція передбачається за допомогою дахового дефлектора Д315.
Джерело опалення приміщення котельні – внутрішні теплові мережі. Система опалення – двотрубна з нижньою розводкою магістралей. В якості нагрівальних приладів прийняті панельні радіатори «Korado».
Водопостачання котельні вирішується від існуючої зовнішньої водопровідної мережі (існуючий ввід водопроводу Æ 110 мм). Госп.-питний водопровід прокладено з поліетиленових труб «Акватерм» в ізоляції «К-флекс». Для обліку витрат води на вводі встановлений лічильник води «Роса». Для потреб гарячого водопостачання встановлений електробойлер EWH-50SL об’ємом 50 л фірми «Електролюкс».
Негативні впливи об’єкта на стан навколишнього природного середовища:
- клімат і мікроклімат - відсутній;
- повітряне - максимальні викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин наступні: діоксиду азоту - 0,0744 г/с, 1,1780 т/рік; оксиду вуглецю -0,0724 г/с, 1,1486 т/рік; речовин у вигляді суспендованих твердих частинок - 0,0402 г/с, 0,6368 т/рік;
- водне - відсутній;
- геологічне середовище - відсутній;
- рослинний і тваринний світ, заповідні об'єкти - відсутній.
Розрахунок забруднення атмосфери проведений за допомогою ПК «ЕОЛ 2000[h]» для розрахункового прямокутника 2000 х
Ступінь екологічного ризику планованої діяльності та впливу на умови життєдіяльності людини та природне середовище оцінюється як мінімальний при умові виконання всіх вимог, передбачених проектом в частині комплектації обладнанням, виконання робіт та експлуатації об’єкту.
Ресурсозберігаючі, захисні, відновлювальні, компенсаційні та охоронні заходи, розроблені в проекті, дозволяють зберегти екологічну рівновагу в районі розташування об’єкту, знизити до мінімуму вплив негативних факторів, що діють на повітряний простір.
«Замовник» зобов'язується:
- отримати в Департаменті екології та природних ресурсів дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферу;
- проводити грошове відшкодування за забруднення довкілля.
За умови відсутності наднормативної кількості викидів забруднюючих речовин, можливих серйозних аварійних ситуацій, ступінь екологічного ризику об’єкта визначається як прийнятний.