ЗАЯВА про екологічні наслідки діяльності об’єкта

Дата: 16.06.2020 10:01

Робочий проект «Реконструкція котельні та тепломережі Іваннівської ЗОШ І-ІІІ ступенів на вул. Шкільна, 10-В в с. Іваннє Дубенського району Рівненської області» виконаний в 2020 році.

Передбачається встановлення в окремо стоячій котельні двох водогрійних  котлів «Ретра-3М»  з ручним завантаженням твердого палива потужністю 200 кВт кожний. Паливо – відходи деревини. Котельня працює для забезпечення тепловою енергією будівель ЗОШ І-ІІІ ступенів, дитячого садка і клубу. Відведення димових газів від котлів здійснюється в дві сталеві двостінні димові труби діаметром 300/360 мм та висотою 15 м.

Встановлена потужність котельні становить 0,344 Гкал/год  або 400 кВт. Загальні витрати тепла складають 0,103 Гкал/год  або 229,73 кВт.

Мережева група котельні включає в себе:

- мережеві насоси котлового контуру  TOP-S 50/7  фірми «Wilo» (2 шт.);

- мережеві насоси загального контуру  CronoLine-IL  фірми «Wilo» (2 шт.);

- гідравлічну стрілку  HSF 100/200/20/

Підживлення системи теплопостачання виконується шляхом підживлення пом’якшеною водою з проектного баку запасу води V=0, 5 м3. Бак запасу води постійно поповнюється хімочищеною водою підживлюючим насосом ВАС 40/125 Q =1,0 м3/год  після проектної установки водопом’якшення  ВВС.

Вентиляція приміщення котельні – припливно-витяжна, яка забезпечує 3-х кратний повітрообмін. Приплив повітря здійснюється через жалюзійні грати.  Витяжна вентиляція передбачається за допомогою дахового дефлектора Д315.

Джерело опалення приміщення котельні – внутрішні теплові мережі. Система опалення – двотрубна з нижньою розводкою магістралей. В якості нагрівальних приладів прийняті панельні радіатори «Korado».

Водопостачання котельні вирішується від існуючої зовнішньої водопровідної мережі (існуючий ввід водопроводу Æ 110 мм). Госп.-питний водопровід прокладено з поліетиленових труб «Акватерм» в ізоляції «К-флекс». Для обліку витрат води на вводі встановлений лічильник води «Роса». Для потреб гарячого водопостачання встановлений електробойлер EWH-50SL об’ємом 50 л фірми «Електролюкс».

Негативні  впливи  об’єкта  на  стан  навколишнього природного середовища:

-  клімат і мікроклімат - відсутній;

-  повітряне -   максимальні   викиди  в   атмосферне   повітря   забруднюючих      речовин наступні: діоксиду азоту - 0,0744 г/с, 1,1780 т/рік; оксиду вуглецю -0,0724 г/с, 1,1486 т/рік; речовин у вигляді суспендованих твердих частинок - 0,0402 г/с, 0,6368 т/рік;

-  водне - відсутній;

-  геологічне середовище - відсутній;

-  рослинний і тваринний світ, заповідні об'єкти - відсутній.

Розрахунок  забруднення  атмосфери  проведений  за  допомогою ПК  «ЕОЛ 2000[h]»  для  розрахункового  прямокутника  2000 х 2000 м  з  кроком 25 м  з  урахуванням  значень   фонових   концентрацій. На основі проведеного розрахунку розсіювання одержані максимальні приземні концентрації діоксиду азату, які не перевищують допустимих норм в межах розрахункового прямокутника і становлять 0,3072 ГДК.

Ступінь екологічного ризику планованої діяльності та впливу на умови життєдіяльності людини та природне середовище оцінюється як мінімальний при умові виконання всіх вимог, передбачених проектом в частині комплектації обладнанням, виконання робіт та експлуатації об’єкту.

Ресурсозберігаючі, захисні, відновлювальні, компенсаційні та охоронні заходи, розроблені в проекті, дозволяють зберегти екологічну рівновагу в районі розташування об’єкту, знизити до мінімуму вплив негативних факторів, що діють на повітряний простір.

«Замовник»   зобов'язується:

-  отримати  в  Департаменті   екології   та  природних  ресурсів  дозвіл  на  викиди забруднюючих речовин в атмосферу;

-  проводити грошове відшкодування за забруднення довкілля.

За умови відсутності наднормативної кількості викидів  забруднюючих речовин, можливих серйозних аварійних ситуацій, ступінь екологічного ризику об’єкта визначається як прийнятний.