Закликаємо жителів громади не спалювати суху траву, сміття та не провокувати пожежі у природних екосистемах!
В Україні зросли штрафи за спалювання сухої трави. Новий закон забороняє випалювати траву з порушенням встановленого порядку, сухої рослинності у прибережних смугах, вздовж річок, морів, морських заток і лиманів, навколо водойм та на островах, у середовищі розмноження та на шляхах міграцій тварин.
За знищення або пошкодження рослинності зловмиснику загрожує штраф розміром від 3060 до 6120 гривень, а для посадових осіб — від 15 300 до 21 420 гривень. За ті самі дії, вчинені на території заповідників, паліям загрожуватиме штраф у розмірі від 6120 до 12 240 гривень.
Спалювання сухої трави в Україні
В Україні складається загрозлива ситуація зі зростанням кількості пожеж і площ їх поширення, особливо в природних екосистемах, лісах, сільськогосподарських угіддях через масові порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки.
У 2020 році на 50% в порівнянні з 2019 роком збільшилася кількість пожеж в природних екосистемах, а також збільшилася загальна площа, охоплена вогнем - в чотири рази (2020 рік - 23 791 пожеж, 69 615 га, 2019 рік - 16 036 пожеж, 17 249 га). Також сказано, що в державному лісовому фонді кількість пожеж збільшилася більш ніж в чотири рази, а площа - в 42 рази в порівнянні з минулим роком.
Сьогодні офіцер громади, інспектор з пожежної безпеки та заступник голови, встановили на території громади попереджуючі знаки.
Закликаємо жителів громади не спалювати суху траву, сміття та не провокувати пожежі у природних екосистемах!
Звертаємо увагу: за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.