Привільненська громада налагоджує співпрацю з Дубенським міськрайонним відділом філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області
Привільненська громада налагоджує співпрацю з Дубенським міськрайонним відділом філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області
13 квітня 2021 року голова Привільненської сільської ради Юрій МОМОТЮК та виконуюча обов’язки начальника Служби у справах дітей Привільненської сільської ради провели робочу зустріч з начальником Дубенського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області підполковником внутрішньої служби Андрієм ХИЛЕМ та старшим інспектором Дубенського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області майором внутрішньої служби Іванною ЧЕРНЯКОВИЧ.
В ході зустрічі було обговорено, що таке ПРОБАЦІЯ.
ПРОБАЦІЯ - ЦЕ МОЖЛИВІСТЬ ВИПРАВЛЕННЯ ЗЛОЧИНЦЯ БЕЗ ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ. А ще, це забезпечення безпеки суспільства та громади шляхом запобігання вчиненню злочинцем повторних правопорушень; надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу (складення досудової доповіді); організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;
пробаційний нагляд та контроль за засудженими, а також допомога, спрямована на їх підтримку у суспільстві; допомога особам, яка готуються до звільнення з місць позбавлення волі.
ПЕНІТЕНЦІАРНА ПРОБАЦІЯ. Уповноважені органи з питань пробації спільно з державними органами та органами місцевого самоврядування сприяють засудженим, які перебувають на обліку у пробації та тим, які готуються до звільнення з місць позбавлення волі, у вирішенні різних питань. Зокрема, проблемних питань, пов’язаних із житлом, роботою, налагодженням корисних соціальних зв’язків, мотивуванням до правослухняного способу життя.
ПРО ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ. Особа, яка вчинила правопорушення, має можливість змінитись без ізоляції від суспільства. Вона отримує підтримку на шляху до змін з боку органів місцевого самоврядування та пробації. Збереження сімейних стосунків правопорушника, його соціальних зв’язків у громаді, збереження місця роботи та житла – є основними завданнями.
ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ) це убезпечення їх від вчинення правопорушниками повторних злочинів, справедливе здійснення правосуддя, баланс між карою за вчинене правопорушення та інтересами членів суспільства.
ДЛЯ ДЕРЖАВИ це зниження злочинності, зниження кількості ув’язнених в тюрмах, позитивний економічний ефект (утримання правопорушників у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації), дотримання міжнародних стандартів.
ОРГАНИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ДОПОМАГАЮТЬ. Клієнтам пробації іноді важко самотужки оформити субсидії, соціальні виплати, стати на облік у центр зайнятості населення, знайти роботу, вони не знають, де можна отримати безкоштовну юридичну консультацію, тощо. Тому, їм потрібно в цьому допомагати і відповідно скеровувати їх для отримання певних послуг. Від того, наскільки успішним буде вирішення цих проблем, залежить успішність інтеграції засуджених у суспільство. Саме тому їм необхідна постійна увага від пробації, від органів місцевого самоврядування та від суспільства.
По завершенню зустрічі, було досягнуто домовленості для подальшої співпраці Дубенського відділу пробації із Привільненською ОТГ Дубенського району.