ПАМ’ЯТКА депутатам Привільненської сільської ради щодо подання електронних декларацій

Дата: 21.12.2021 09:44

ПАМ’ЯТКА

депутатам Привільненської сільської ради
щодо подання електронних декларацій

Шановні депутати Привільненської сільської ради!

Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» Вам необхідно до
01 квітня 2022 року (останній день подання декларації 31.03.2022р.) подати електронну декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік до єдиного державного реєстру декларацій.

Декларація заповняється на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань  запобігання корупції.
       Роз’яснення щодо заповнення електронної декларації Ви можете знайти на офіційному
 веб-сайті НАЗК- https://nazk.gov.ua.
       Для подання декларації суб’єкт декларування має використовувати особистий ключ
електронного цифрового підпису.
       ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов’язує осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування подати декларацію до 1 квітня шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
       Також нагадуємо, що передбачено відповідальність за невчасне подання або неподання декларації, а саме:
       ст.172Кодексу України про адміністративні правопорушення:
  несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, - тягне за собою накладання штрафу від п’ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
  неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунку в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані – тягне за собою накладання штрафу від ста до двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою або другою, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, - тягнуть за собою накладання штрафу від ста до трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією доходу чи винагороди та з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на один рік.
  Подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, - тягне за собою накладання штрафу від однієї тисячі до двох тисяч п’ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
       ст.366Кримінального кодексу України:
  1.Умисне внесення суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 500 до 2000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб,- карається штрафом від трьох до чотирьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин або обмеження волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
  2.Умисне внесення суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 2000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, - карається штрафом від чотирьох тисяч до п’яти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
       ст.366Кримінального кодексу України:
  умисне неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», - карається штрафом від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі строком на один рік, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Пам’ятайте, Ви маєте право подати виправлену декларацію упродовж 7 календарних днів,починаючи з наступного дня за днем подачі первинної декларації, але не більше трьох разів.
       Після цього терміну виправлення можливе лише з дозволу НАЗК і може також передбачати притягнення до відповідальності.