Привільненська громада

Рівненська область, Дубенський район

Граничні строки сплати податкових зобов’язань, визначених у податковій декларації про майновий стан і доходи

Дата: 07.07.2023 16:26
Кількість переглядів: 79

Фото без опису

 

Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) – для фізичних осіб – підприємців та  фізичних осіб, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування); 

До 1 серпня року, що настає за звітним  – для громадян та осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність. 

До уваги! Якщо граничний строк сплати податкового зобов'язання припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати податкового зобов'язання вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем (п. 57.1 ст. 57 Кодексу).

Платник податку – фізична особа, який зобов’язаний подати податкову декларацію, визначає свої податкові зобов’язання, які сплачує за кодами бюджетної класифікації:

«11010500» – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування»;

«11011001» – «військовий збір, що сплачується за результатами декларування». 

Відповідальність за несвоєчасну сплату податку (збору) передбачена ст. 126 Кодексу.

 

Громади Дубенського району отримали 43,6 млн гривень плати за землю

За підсумками шести місяців 2023 року місцеві бюджети громад Дубенського району отримали 43,6 млн гривень плати за землю. Цьогорічні показники земельного податку перевищили надходження  минулого року на 10,8 млн гривень.

 

Зокрема, місцеві бюджети отримали 34,6 млн гривень плати за землю від юридичних осіб і 9 млн гривень земельного податку, який перерахували фізичні особи-землевласники та землекористувачі.

 

Сумління та фінансовий внесок кожного платника податків для бюджетної спроможності громад надзвичайно важливі. Органи місцевого самоврядування повинні стабільно отримувати кошти для підтримки у належному стані об’єктів критичної інфраструктури, виконання повноважень у соціальній сфері та дбати про оборонні заходи.  Така відповідальна місія можлива лише за належної податкової культури платників.  Тому звертаємося до платників податків з проханням виконувати свої податкові зобов’язання своєчасно. Окрім поточних платежів, громадянам варто  подбати про сплату заборгованих у минулі роки земельного податку. 

 

Звертаємо увагу, що платники податків мають можливість самостійно провести звірку щодо розрахунків з бюджетом через Електронний кабінет. Щоб стати користувачем електронних сервісів ДПС треба отримати електронний цифровий підпис, зареєструватися на вебпорталі ДПС і в будь-який зручний час переглядати інформацію щодо нарахування та сплати податків із персонального комп’ютера чи гаджета.

 

Інформацію щодо нарахованих податкових зобов’язань також можна отримати у Центрах обслуговування платників, що діють при державних податкових інспекціях Дубенщини.

Підприємці та аграрії Дубенського району спрямували до місцевих бюджетів понад 60 мільйонів гривень

За підсумками першого півріччя 2023 року представники малого і середнього підприємництва Дубенського району сплатили до місцевих бюджетів 60,3 млн гривень єдиного податку. Порівняно з відповідним періодом минулого року, надходження даного платежу зросли на 616 тис гривень.

.

З початку року від фізичних осіб – підприємців надходження єдиного податку склали 44,2 млн гривень, від суб'єктів господарювання – юридичних осіб – 4,7 млн гривень, від сільськогосподарських товаровиробників – 11,4 млн гривень.

 

Нагадуємо, що єдиний податок зараховується до місцевого бюджету. Тобто, використовується органами місцевого самоврядування для забезпечення функціонування об’єктів критично важливої інфраструктури. А це означає, що кожен платник долучаються до спроможності громад самостійно фінансувати видатки для вирішення соціально-економічних питань розвитку.

Платники Дубенського району сплатили майже 738 млн грн ПДФО

Сплата ПДФО – одне з ключових джерел поповнення державного та місцевих бюджетів. За перше півріччя 2023 року платники Дубенського району сплатили до бюджетів усіх рівнів 737,6 млн гривень. Порівняно з відповідним періодом минулого року, надходження даного платежу зросли на 235,1 млн гривень, або 47 відсотків.

 

Із загальної суми даного податку місцеві скарбниці отримали 582,7 млн гривень, що перевищує минулорічні показники на 185,8 млн гривень.

 

До державного бюджету платники перерахували 154,9 млн гривень податку на доходи фізичних осіб. Цьогорічні показники перевищили надходження  минулого року на 49,3 млн гривень

 

Нагадуємо, що податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника ПДФО, зобов'язаний утримувати такий податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку ПДФО, визначену в ст. 167 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

 

ПДФО сплачується (перераховується) до відповідного бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до відповідного бюджету або розрахункового документа на зарахування коштів у сумі цього податку на єдиний рахунок, визначений статтею 35 прим.1 ПКУ.

 

Якщо згідно з нормами розділу IV «Податок на доходи фізичних осіб» ПКУ окремі види оподатковуваних доходів (прибутків) не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не є звільненими від оподаткування, платник ПДФО зобов'язаний самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну декларацію з цього податку.

 

Якщо оподатковуваний дохід надається у негрошовій формі чи виплачується готівкою з каси податкового агента, ПДФО сплачується (перераховується) до бюджету протягом трьох банківських днів з дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання).

 

Якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику ПДФО, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені ПКУ для місячного податкового періоду.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь