Привільненська громада

Рівненська область, Дубенський район

Особливості змін щодо застосування РРО

Дата: 08.09.2023 12:04
Кількість переглядів: 32

Фото без опису

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що 01 серпня 2023 року набрав чинності Закон України від 30.06.2023 року № 3219-ІХ яким, зокрема, внесено зміни до розд. ІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265). 

 

Відповідно до п. 12 розд. ІІ «Прикінцеві положення» Закону №265, суб’єкти господарювання звільняються від відповідальності за порушення вимог цього Закону, вчинені ними у період з 01 січня 2022 року до 01 жовтня 2023 року, крім відповідальності за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів, здійснення діяльності з купівлі/продажу іноземної валюти, діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор.

 

Звертаємо увагу, що з 01 жовтня 2023 року поновлюється відповідальність за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» відповідно до норм Закону України від 30.06.2023 № 3219-IX.

 

Закон №3219 до закінчення воєнного стану, але не довше ніж до 1 серпня 2025 року, знизив розмір штрафних санкцій за незастосування РРО/ПРРО, невидачу розрахункового документу або видачу його на неповну суму покупки, для підприємців (окрім тих, які торгують підакцизною продукцією, валютними цінностями, ювелірними виробами, медичними та лікарськими засобами чи виробами, складною побутовою технікою та не провадять діяльність у сфері азартних ігор) зі 100% за перше порушення вартості реалізованого товару та 150 % вартості реалізованого товару за наступне – до 25 % та 50 % відповідно. 

 

Наголошуємо, що платники можуть використовувати будь-який представлений на ринку програмний РРО залежно від своїх фінансових можливостей та функціональних потреб. При цьому, податкова служба надає можливість безкоштовного встановлення програмного РРО на будь-який комп'ютер, ноутбук або ґаджет.

Громади Дубенського району залучили 6,6 млн гривень роздрібного акцизу 

За підсумками січня-серпня 2023 року до місцевих бюджетів Дубенського району сплачено 6,6 млн гривень акцизного податку з роздрібної реалізації підакцизної продукції.

Податківці звертають увагу, що лише за умови легальної реалізації підакцизної продукції громади щомісяця отримуватимуть належні надходження до бюджету, а тому керівникам та мешканцям громад необхідно пильнувати, щоб продаж алкогольних напоїв і тютюнових виробів відповідав вимогам податкового законодавства. 

Підприємства та компанії Дубенського району сплатили понад 245 млн грн податку на прибуток

Господарюючі суб’єкти Дубенського району упродовж восьми місяців 2023 року сплатили до бюджетів усіх рівнів 245,5 млн гривень податку на прибуток. Це на 153,3 млн гривень більше, ніж у минулому році. 

 

Зокрема, до державного бюджету суб’єкти господарювання спрямували 220,7 млн гривень цього платежу. Надходження податку на прибуток до держбюджету перевищують минулорічні показники за аналогічний період на 137,8 млн гривень,

 

До місцевого бюджету мобілізовано 24,8 млн гривень податку на прибуток. Порівняно  з  минулим роком приріст надходжень склав 15,5 млн гривень.

 

Тільки у серпні цього року надійшло до бюджетів усіх рівнів 50,6 млн гривень податку на прибуток, що на 23,5 млн гривень більше, ніж у серпні минулого року.

 

Нагадаємо, якщо річний дохід платників податку на прибуток від будь-якої діяльності (за вирахування непрямих податків) перевищує 40 млн грн, то податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. Якщо такий дохід не перевищує 40 млн грн, то такі платники застосовують річний податковий (звітний) період, який починається з 1 січня по 31 грудня поточного звітного року.

Понад 1,7 млн грн екологічного податку надійшло від підприємств Дубенщини

За вісім місяців цього року суб’єкти господарювання Дубенського району, які здійснюють викиди забруднюючих речовин, перерахували до бюджетів усіх рівнів 1713 тис гривень екологічного податку. Порівняно з аналогічним періодом 2022 року надходження зросли на 325 тис гривень.

 

Із загальної суми до спеціального фонду місцевих бюджетів спрямовано 942 тис гривень, до державного бюджету надійшло 771 тис гривень

 

Нагадаємо, що екологічний податок – це загальнодержавний обов'язковий платіж, який справляється з фактичних обсягів викидів у атмосферне повітря, скидів у водні об'єкти забруднюючих речовин, розміщення відходів, фактичного обсягу радіоактивних відходів, що тимчасово зберігаються їх виробниками, фактичного обсягу утворених радіоактивних відходів та з фактичного обсягу радіоактивних відходів, накопичених до 1 квітня 2009 року.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь