Привільненська громада

Рівненська область, Дубенський район

Про обмеження права на нарахування податкової знижки

Дата: 08.05.2024 11:59
Кількість переглядів: 24

Фото без опису

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує про чинні обмеження права на нарахування податкової знижки, передбачені ст. 166 Податкового кодексу України. До їх числа відносяться: 

- податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника ПДФО або резиденту – фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті

- загальна сума податкової знижки, нарахована платнику ПДФО у звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника ПДФО; 

- якщо платник ПДФО до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься. 

Нагадуємо, що підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум, зображуються платником податку у річній податковій декларації про майновий стан і доходи. Декларація подається по 31 грудня (включно) наступного за звітним податкового року. 

Громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2023 року, можуть подати податкову декларацію до контролюючого органу упродовж всього 2024 року. 

Для зручності та допомоги платникам податків при поданні податкової декларації про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки Державна податкова служба України розробила відеоролик «Мобільний застосунок «Моя податкова»: подання податкової декларації про майновий стан і доходи (податкова знижка)».  

Про нарахування та сплату ЄСВ для ФОП у 2024 році

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що платники єдиного податку зобов'язані сплачувати ЄСВ у розмірі, не меншому від мінімального страхового внеску, який обчислюється як добуток МЗП та ставки ЄСВ (22%).

З 1 січня мінімальний ЄСВ за місяць дорівнював 1 562,00 грн (7100 грн х 22%).

З 1 квітня мінімальний ЄСВ за місяць дорівнює 1 760,00 грн (8000 грн х 22%).

Підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування нараховують ЄСВ на суму підприємницького доходу, що підлягає оподаткуванню на доходи. До того ж сума ЄСВ за місяць також не може бути меншою за розмір місячного мінімального страхового внеску.

Як і раніше, не сплачують за себе ЄСВ підприємці (незалежно від системи оподаткування), які отримують пенсію за віком або за вислугу років або є особами з інвалідністю, або досягли віку, установленого ст. 26 Закону України від 09.07.2003 р. № 1058-IV “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, та отримують відповідно до закону пенсію чи соціальну допомогу.

Такі особи можуть бути платниками ЄСВ лише за умови їхньої добровільної участі в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Також звільняються від сплати ЄСВ за себе ФОП, які мають основне місце роботи, за місяці звітного періоду, за які роботодавець сплатив за них ЄСВ у розмірі, не меншому від мінімального страхового внеску. Такі особи можуть бути платниками ЄСВ за умови самостійного визначення за місяці звітного періоду, за які роботодавець сплатив ЄСВ за таких осіб у розмірі, меншому від мінімального страхового внеску, бази нарахування, але не більшому за максимальну величину бази нарахування ЄСВ. До того ж сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Зауважимо, що також є тимчасові звільнення. З 1 березня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану в Україні та протягом дванадцяти місяців після припинення або скасування воєнного стану, ФОП незалежно від обраної системи оподаткування мають право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати ЄСВ за себе. До того ж вони розрахунок єдиного внеску в складі податкової декларації не заповнюють за період, у якому ЄСВ не нараховувався, не обчислювався та не сплачувався.

Для всіх підприємців діють єдині квартальні строки для сплати ЄСВ – до 20-го числа наступного за кварталом місяця. Нагадаємо, що п. 6 р. IV Інструкції, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 р. № 449, передбачено перенесення граничного терміну сплати ЄСВ у разі, якщо такий термін припадає на святковий або вихідний день.

Понад 3,7 млн грн акцизного податку з роздрібної реалізації підакцизної продукції отримали місцеві бюджети Дубенського району

Впродовж чотирьох місяців 2024 року до місцевих бюджетів  територіальних громад Дубенського району надійшло 3712 тис гривень акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами, що на 776 тис гривень або на 26,4 відсотка перевищує надходження відповідного періоду 2023 року. 

 

Зокрема, у квітні  2024 року надходження цього платежу до місцевих бюджетів склали 953 тис гривень, що  порівняно  з показниками  минулого року більше на 226 тис гривень.

 

Нагадуємо, що громади  отримуватимуть належні надходження роздрібного акцизу лише за умови дотримання вимог податкового законодавства всіма господарюючими суб’єктами, які реалізують підакцизну продукцію. 

 

Звертаємо увагу, що у продавця підакцизної продукції повинна бути ліцензія на такий вид діяльності. Розрахункові операції за придбаний алкоголь та тютюн продавець повинен обов’язково провести через РРО/ПРРО. Не менш важливо, щоб на кожній одиниці горілчаної продукції чи тютюнових виробів була марка акцизного податку встановленого зразка. А виданий фіскальний чек покупцю за придбані алкогольні напої має містити всі необхідні реквізити, зокрема відображати суму роздрібного акцизу.

 

Оскільки всі платники податків незалежно від видів реалізованої продукції чи наданих послуг, здійснюючи розрахункові операції в готівковій та безготівковій формі, зобов’язані працювати лише відповідно до норм чинного податкового законодавства, саме застосування РРО/ПРРО допоможе виконати вимоги закону та запобігти штрафним санкціям. 

 До місцевих бюджетів Дубенського району з початку року надійшло майже 64 млн грн єдиного податку

Упродовж січня-квітня цього року представники бізнесу Дубенщини, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, спрямували до місцевих скарбниць 63,9 млн гривень єдиного податку. Надходження єдиного податку на 44,3 відсоткаи перевищують показники аналогічного періоду 2023 року.

Значна частка сплаченого податку – внесок приватних підприємців. За чотири місяці вони сплатили 47,5 млн гривень єдиного податку, що на 16,8 млн гривень більше, ніж за відповідний період 2023 року. 

Юридичні особи третьої групи перерахували за цей період 5,1 млн гривень єдиного податку, а «спрощенці», що перебувають на четвертій групі –  понад 11,3 млн гривень.

Нагадуємо, що єдиний податок – платіж, який спрямовується в повному обсязі до місцевих скарбниць. Відтак територіальні громади можуть його використовувати для розвитку своєї інфраструктури.

Сумління та чесність представників бізнесу Дубенщини, які працюють в умовах спрощеної системи оподаткування, сприяють бюджетній стабільності громад. Зразковою сплатою податків підприємці демонструють власну державницьку позицію та залишаються надійними партнерами місцевого самоврядування

Щиро дякуєм суб’єктам господарювання – «спрощенцям», які продовжують здійснювати діяльність, створювати нові робочі місця, сплачувати податкові платежі та підтримувати місцеві громади.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь