Реєстрація РРО/ПРРО у Дубенській ДПІ продовжується
У Дубенській ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській області з початку року представниками бізнесу зареєстровано 151 реєстратор розрахункових операцій.
Зокрема, класичних касових апаратів (далі – РРО) зареєстровано -28, а програмних РРО (далі - ПРРО) -123.
Зважаючи на переваги сучасних інформаційних рішень для обліку розрахункових операцій платники податків надають перевагу саме програмним РРО.
Кількість зареєстрованих РРО/ПРРО підтверджує високий рівень правової свідомості суб’єктів господарювання та належне і добросовісне виконання обов’язків платника податків.
Суб’єкти господарювання мають можливість використовувати у своїй діяльності як апаратні, так і програмні РРО – програмне забезпечення або додаток на смартфон, планшет, комп’ютер, який дозволяє з будь-якого пристрою сформувати розрахунковий документ.
Відповідне програмне забезпечення ДПС надається суб’єктам господарювання безкоштовно, - безкоштовною є не лише сама програма, але також і її підтримка.
Порядок застосування програмних РРО регулюється Порядком реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317.
Користуйтесь безкоштовним ПРРО від податкової служби: завантажуйте та встановлюйте програмне забезпечення відповідне операційній системі вашого пристрою - з AppStore для iOS (версії 15 або новіше), з PlayMarket для Android (версії 8.1 або новіше), з вебпорталу ДПС для Windows.
При наданні послуг таксі необхідно застосовувати РРО та/або ПРРО
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що здійснення господарської діяльності з перевезення пасажирів можливе лише за умови державної реєстрації суб’єктом господарювання із зазначенням відповідного виду діяльності та отримання відповідної ліцензії.
Звертаємо увагу платників податків щодо необхідності дотримання вимог Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», зокрема, суб’єкти господарювання при наданні послуг таксі повинні обов’язково застосовувати РРО та/або ПРРО при здійсненні розрахунків в салоні автотранспортного засобу надавати споживачам послуг відповідні розрахункові документи.
Платник податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи, має право на податкову знижку
Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що право платника податку на податкову знижку, підстави для її нарахування, перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, обмеження права на її нарахування визначені ст. 166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями.
Відповідно до п.п. 166.3.9 п. 166.3 ст. 166 ПКУ платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, нарахованого у вигляді заробітної плати, зменшеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично сплачені ним протягом звітного податкового року суми коштів, у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи.
Платник податку має право скористатися зазначеною в п. 166.3.9 п. 166.3 ст. 166 ПКУ податковою знижкою виключно за умови, що він та/або члени його сім’ї першого ступеня споріднення:
- не мають у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України;
- не отримують передбачених законодавством України бюджетних виплат для покриття витрат на проживання.
Розмір такої знижки не може перевищувати (у розрахунку на календарний рік) 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року.
Щоб отримати податкову знижку за 2023 рік, громадянин має подати декларацію про майновий стан і доходи до 31 грудня 2024 року.
Звертаємо увагу, що подати декларацію про майновий стан і доходи для реалізації права на податкову знижку можна як особисто, звернувшись до Центру обслуговування платників, або в електронному вигляді через приватну частину Електронного кабінету, чи надіслати через відділення Укрпошти з дотриманням усіх вимог.
Надходження рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів від платників Дубенщини склали понад 6 млн гривень
Упродовж п’яти місяців 2024 року до Зведеного бюджету платниками податків Дубенського району сплачено 6,1 млн гривень рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження до зведеного бюджету цього податку зросли на 3,8 млн гривень
Із загальної суми надходжень до місцевих бюджетів територіальних громад Дубенського району надійшло 3,8 млн гривень рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів. Відповідно до загального фонду державного бюджету надійшло 2,3 млн гривень данного податку.
Найбільший внесок рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів до Зведеного бюджету зробили платники Радивилівщини -2,5 млн гривень.
Нагадаємо, що відповідно до п. 256.2 ст. 256 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями об’єктом оподаткування рентною платою за спеціальне використання лісових ресурсів є:
деревина, заготовлена в порядку рубок головного користування;
деревина, заготовлена під час проведення заходів щодо поліпшення якісного складу лісів, їх оздоровлення, посилення захисних властивостей (у деревостанах віком понад 40 років - рубки догляду за лісом, вибіркові санітарні рубки, вибіркові лісовідновні рубки, рубки, пов’язані з реконструкцією, ландшафтні рубки і рубки переформування; незалежно від віку деревостанів - суцільні санітарні та суцільні лісовідновні рубки);
деревина, заготовлена під час проведення заходів з розчищення лісових ділянок, вкритих лісовою рослинністю, у зв’язку з будівництвом гідровузлів, трубопроводів, шляхів тощо;
другорядні лісові матеріали (заготівля живиці, пнів, лубу та кори, деревної зелені, деревних соків та інших другорядних лісових матеріалів, передбачених нормативно-правовими актами з ведення лісового господарства);
побічні лісові користування (заготівля сіна, випасання худоби, заготівля дикорослих плодів, горіхів, грибів, ягід, лікарських рослин, збирання лісової підстилки, заготівля очерету та інших побічних лісових користувань, передбачених нормативно-правовими актами з ведення лісового господарства);
використання корисних властивостей лісів для культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних, туристичних і освітньо-виховних цілей та проведення науково-дослідних робіт.
Громади Дубенського району отримали в розпорядження понад 54 мільйони гривень майнових податків
Територіальні громади Дубенського району за п’ять місяців 2024 року залучили 54,4 млн гривень майнових податків. Це на 10,1 млн гривень, або на 22,8 відсотки більше проти аналогічного періоду минулого року.
Зокрема, громади отримали в розпорядження 14 млн гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, понад 40,1 млн гривень плати за землю та майже 246 тис гривень транспортного податку.
Нагадуємо, що сплачені майнові податки в повному обсязі зараховуються до бюджету громади, на території якої знаходиться об’єкт оподаткування.
В умовах воєнного стану внесок кожного платника податків – надзвичайно важливий для бюджетної стабільності громади. Саме органи місцевого самоврядування виконують низку важливих завдань, зокрема в частині забезпечення діяльності інфраструктури. Тому у податковій службі просять громадян-власників майна погасити заборговані податки.
Звертаємо увагу, що платники податків мають можливість самостійно провести звірку щодо розрахунків з бюджетом через Електронний кабінет. Щоб стати користувачем електронних сервісів ДПС треба отримати електронний цифровий підпис, зареєструватися на вебпорталі ДПС і в будь-який зручний час переглядати інформацію щодо нарахування та сплати податків з персонального комп’ютера чи гаджета.
Дубенські землевласники спрямували до бюджету 8,5 млн грн земельної плати
Протягом п’яти місяців 2024 року платники податків м. Дубно забезпечили надходження земельного податку в сумі 8,5 млн гривень. Це перевищило надходження відповідного періоду 2023 року на 777 тис гривень.
Більша частина цього платежу – внесок юридичних осіб. Адже вони перерахували у січні-травні 7,6 млн гривень плати за землю. Фізособи поповнили скарбницю місцевої громади, сплативши майже 1 млн гривень плати за землю.
Нагадаємо, що плата за землю - це місцевий податок у складі податку на нерухоме майно, який у повному обсязі зараховується до відповідних місцевих бюджетів.
Звертаємо увагу, що фізичним особам, які володіють нерухомістю та земельними ділянками, варто провести звірку щодо належним їм майнових об’єктів і нарахованих податкових платежів.
Актуальна податкова інформація, зокрема щодо нарахованих податків і заборгованості доступна у мобільному застосунку «Моя податкова». Завантажуйте застосунок «Моя податкова» вAppStore або GooglePlay, ідентифікуйтеся онлайн за допомогою файлового або хмарного КЕП будь-якого надавача та використовуйте електронні сервіси ДПС.
Заповненняя податкової декларації платника єдиного податку – ФОП у разі виправлення самостійно виявлених помилок з податкового зобов’язання по єдиному податку
Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що Декларація платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця (далі – Декларація) може подаватися платником єдиного податку (першої – третьої групи) як звітна (звітна нова) так і уточнююча (відповідні відмітки робляться в полі 01 Декларації).
У разі подання звітної (звітної нової) Декларації у полі 02 такої Декларації зазначається звітний (податковий) період, за який вона подається. Якщо у складі звітної (звітної нової) уточнюються показники минулих звітних періодів, то у полі 03 Декларації зазначається звітний (податковий) період, який уточнюється.
При цьому, у складі звітної або звітної нової Декларації платник може уточнити показники Декларації за один податковий (звітний) період, що минув.
У разі подання уточнюючої Декларації у полях 02 та 03 такої Декларації податковий (звітний) період та податковий (звітний) період, який уточнюється, заповнюються однаковими значеннями, що відповідають звітному (податковому) періоду, що уточнюється.
Якщо виправлення помилок за минулі звітні періоди здійснюється у складі звітної (звітної нової) Декларації, то фізична особа – підприємець – платник єдиного податку, в залежності від обраної групи, зазначає правильні значення показників господарської діяльності за звітний (податковий) період, за який подається Декларація, у відповідних розділах з ІІ по ІV Декларації, та визначає:
виправлені податкові зобов’язання по єдиному податку за звітний (податковий) період у розділі V Декларації (рядки 08 – 14);
суму збільшення (зменшення) податкового зобов’язання по єдиному податку у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок за минулі періоди, суму пені та штрафу (в розмірі 5 відс. від суми збільшення) у розділі VІ Декларації (рядки 15 – 20).
Якщо виправлення проводиться в уточнюючій Декларації, то фізична особа – підприємець – платник єдиного податку, в залежності від обраної групи, зазначає правильні показники господарської діяльності за звітний (податковий) період, що уточнюється у відповідних розділах з ІІ по ІV Декларації, та визначає:
податкове зобов’язання за звітний (податковий) період, що уточнюється в розділі V Декларації (рядки 08 – 14);
суму збільшення (зменшення) податкового зобов’язання по єдиному податку у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, суму пені та штрафу (в розмірі 3 відс. від суми збільшення) у розділі VІ Декларації (рядки 15 – 20).
Заповнення форми обліку товарних запасів ФОПом при вибутті товарів
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що Порядок № 496 визначає правила ведення обліку товарних запасів та поширюється на фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, які відповідно до Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зобов’язані вести облік товарних запасів та здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку, та осіб, які фактично здійснюють продаж товарів (надання послуг) та/або розрахункові операції в місці продажу (господарському об’єкті) такого ФОП.
Пунктом 1 розд. II Порядку № 496 встановлено, що облік товарних запасів здійснюється ФОП шляхом постійного внесення до Форми ведення обліку товарних запасів (далі – Форма обліку) інформації про надходження та вибуття товарів на підставі первинних документів, які є невід’ємною частиною такого обліку.
Форма обліку визначена додатком до Порядку № 496 та передбачає заповнення, зокрема, графи 8 «Вибуття товару (продаж товарів в безготівковій формі, внутрішнє переміщення, знищення або втрата, повернення товару постачальнику, використання на власні потреби)».
Відповідно до п.п. 5 п. 3 розд. ІІ Порядку № 496 у графі 8 Форми обліку зазначається загальна вартість товару відповідно до первинного документа про вибуття товарів (крім даних щодо продажу через реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО)/програмний РРО (далі – ПРРО)).
Вибуттям товарів для цілей Порядку № 496 вважається: - продаж товарів з розрахунком в безготівковій формі, який здійснено у встановлених законодавством випадках без застосування РРО/ПРРО; - внутрішнє переміщення товару між належними одній ФОП місцями продажу (господарськими об’єктами) та/або місцями зберігання; - знищення або втрата товару; - повернення товару постачальнику; - використання товарів на власні потреби.