Привільненська громада

Рівненська область, Дубенський район

Механізм сплати платежів при використанні єдиного рахунку

Дата: 05.09.2024 10:26
Кількість переглядів: 78

Фото без опису

Головне управління ДПС у Рівненській області  інформує, що єдиний рахунок – це рахунок, який платник податків за власним бажанням може відкрити в Казначействі та використовувати для сплати грошових зобов’язань та /або податкового боргу з податків, зборів, передбачених Податковим кодексом України (далі – ПКУ) та єдиного внеску. А також,  це послідовність сплати податків зборів: недоїмка з єдиного соціального внеску, податкового боргу у тій послідовності, в якій він виник, окрім боргу з податку на додану вартість та акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також, частини чистого прибутку до бюджетів державними  та комунальними  підприємствами та їх об’єднаннями.
Повідомлення про використання або відмову від використання єдиного рахунку подається платником податків в електронній формі через «Електронний кабінет».  Платник податків має право повідомити про використання єдиного рахунку один раз протягом календарного року. На підставі такого повідомлення ДПС не пізніше наступного дня після його подання включає платника до реєстру платників, які використовують єдиний рахунок.
З початком використання єдиного рахунку платник податку зобов’язаний здійснювати сплату грошових зобов’язань податкового боргу та інших зборів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, через єдиний рахунок, крім сплати грошових зобов’язань або податкового боргу з податку на додану вартість та акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також частини чистого прибутку до бюджетів державними  та комунальними  підприємствами та їх об’єднаннями.
Для зарахування коштів платник заповнює розрахункові документи відповідно до вимог заповнення реквізиту «Призначення платежу» розрахункового документу на переказ у разі сплати податків, зборів, платежів на бюджет рахунки та єдиного внеску.
Для формування реєстру платників з єдиного рахунку в розрізі окремого платника ДПС керується нормами ст.35 ПКУ з урахуванням черговості сплати, визначеної п.35 прим. 1,6 ст.35 прим.1 п 89.7 ст. 89 та п.131.2 ст. 131 ПКУ.
Порядок функціонування єдиного рахунку та виконання норм статті 35 ПКУ центральними органами виконавчої влади затверджений Постановою Кабінету Міністрів від 29 квітня 2020 №321.
Метою ведення обліку руху коштів на єдиному рахунку є забезпечення своєчасності та повноти перерахування коштів, внесених на єдиний рахунок, на бюджетні рахунки для зарахування податків, зборів та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, та/або на небюджетні рахунки органів ДПС, відкриті в Казначействі для зарахування єдиного внеску.

Від власників і користувачів земель Дубенщини до місцевих бюджетів громад надійшло понад 73 мільйони гривень

У січні-серпні 2024 року до місцевих бюджетів громад Дубенського району надійшло 73,1млн плати за землю. Це на 5,9 млн гривень більше, ніж за аналогічний період минулого року.

 

Суб'єкти господарювання-юридичні особи сплатили понад 54,4 млн гривень, фізичні особи перерахували 18,7 млн гривень.

У серпні власники і користувачі земельних ділянок направили до бюджетів громад 11,6 млн гривень орендної плати і земельного податку. 

Нагадуємо, що майнові податки, до яких належить плата за землю, зараховуються винятково до бюджетів громад, на території якої знаходиться об’єкт оподаткування. Виконати свій обов’язок важливо для бюджетної стабільності громад, які потребують коштів для підтримання у належному стані об’єктів критичної інфраструктури, фінансування соціальної сфери та оборонних заходів. 

Оскільки фізичні особи-власники землі вже отримали податкові повідомлення-рішення про нарахований земельний податок, громадянам не варто зволікати з виконанням податкових зобов’язань. 

Актуальну податкову інформацію, зокрема щодо нарахованих податків і наявності податкового боргу можна дізнатися онлайн у мобільному застосунку «Моя податкова». 

 

Завантажуйте застосунок «Моя податкова» в AppStore або GooglePlay, ідентифікуйтеся онлайн за допомогою файлового або хмарного КЕП будь-якого надавача та використовуйте електронні сервіси ДПС.

Особливості нарахування єдиного соціального внеску

Головне управління ДПС у Рівненській області  інформує, що платники єдиного податку зобов'язані сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) у розмірі, не меншому від мінімального страхового внеску, який обчислюється як добуток мінімальної заробітної плати та ставки ЄСВ (22%).

Підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування, нараховують ЄСВ на суму доходу, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. До того ж сума ЄСВ за місяць також не може бути меншою за розмір місячного мінімального страхового внеску.

Не сплачують за себе ЄСВ підприємці (незалежно від системи оподаткування), які отримують пенсію за віком або за вислугу років або є особами з інвалідністю, або досягли віку, установленого ст. 26 Закону України від 09.07.2003 р. № 1058-IV “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, та отримують відповідно до закону пенсію чи соціальну допомогу.

Такі особи можуть бути платниками ЄСВ лише за умови їхньої добровільної участі в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Також звільняються від сплати ЄСВ за себе ФОП, які мають основне місце роботи, за місяці звітного періоду, за які роботодавець сплатив за них ЄСВ у розмірі, не меншому від мінімального страхового внеску. Такі особи можуть бути платниками ЄСВ за умови самостійного визначення за місяці звітного періоду, за які роботодавець сплатив ЄСВ за них.

Тимчасово, з 1 березня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану в Україні та протягом дванадцяти місяців після припинення або скасування воєнного стану, ФОП незалежно від обраної системи оподаткування мають право не нараховувати та не сплачувати ЄСВ за себе. До того ж вони розрахунок єдиного внеску в складі податкової декларації не заповнюють за період, у якому ЄСВ не нараховувався та не сплачувався.

Про подання звітності після припинення підприємницької діяльності

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що фізичні особи – підприємці, які застосовували спрощену систему оподаткування та щодо яких до Єдиного державного реєстру  внесено запис про припинення підприємницької діяльності, враховуючи норми Податкового кодексу України, подають декларацію платника єдиного податку, у складі якої формують додаток "Відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску", за податковий (звітний) квартал, у якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, із наростаючим підсумком з початку року, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу. Разом із тим платник єдиного податку – фізична особа – підприємець може подати останню податкову декларацію платника єдиного податку до закінчення звітного періоду.

Фізичні особи – підприємці, які перебували на загальній системі оподаткування та щодо яких до ЄДР внесено запис про припинення підприємницької діяльності, подають податкову декларацію про майновий стан і доходи щодо отриманих доходів на загальній системі оподаткування,  у складі якої формують додатки: - ЄСВ1 "Розрахунок сум нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску" та - Ф2 "Розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою" за звітний період із дня, наступного за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, у якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, у строки, установлені для місячного податкового періоду.   

Анулювання реєстрації юридичної особи як платника єдиного податку третьої групи

Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу, зокрема, у разі:

- подання платником податку заяви щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом України, – в останній день календарного кварталу, в якому подано таку заяву;

- припинення юридичної особи (крім перетворення) відповідно до закону – в день отримання відповідним контролюючим органом від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення;

 - у випадках, визначених, зокрема, п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ;

 -  набуття платником податку статусу резидента Дія Сіті – в останній день календарного кварталу, в якому платник податку набув статус резидента Дія Сіті.

Згідно з п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ, зокрема, юридичні особи – платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, у таких випадках та в строки:

- у разі перевищення протягом календарного року встановленого обсягу доходу платниками єдиного податку третьої групи – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося таке перевищення;

- у разі застосування платником єдиного податку іншого способу розрахунків,ніж грошовий – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено такий спосіб розрахунків;

- у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності або відбулася зміна організаційно-правової форми;

- у разі наявності податкового боргу – в останній день другого із двох послідовних кварталів;

 - у разі набуття платником податку статусу резидента Дія Сіті з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому платник податку набув статус резидента Дія Сіті.

Надходження акцизного податку до бюджетів громад Дубенщини зросли на 1,5 мільйони гривень

У січні-серпні до місцевих бюджетів громад Дубенського району надійшло 8,1 млн гривень акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів. Сплачена сума на 1,5 млн гривень або на 22,4 відсотки перевищила показник аналогічного періоду минулого року.

У серпні платники спрямували до бюджетів громад 1,2 млн гривень акцизного податку, що на 998 тис  гривень більше, ніж у серпні минулого року. 

Нагадуємо, що для роздрібного продажу підакцизної продукції на кожне місце торгівлі необхідно оформити відповідну ліцензію, а розрахунки проводити через касовий апарат або програмний РРО. Для отримання ліцензії необхідно звернутися до податкової служби за місцем діяльності або подати заяву в електронному вигляді.

Звер

Пільга з податку на нерухоме майно не застосовується до об’єктів житлової нерухомості, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів

Головне управління ДПС у Рівненській області  інформує, що відповідно до підпункту 266.4.3 пункту 266.4 статті 266 Податкового кодексу України, пільги з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб не застосовуються до об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів, зокрема здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності.

 

Також повідомляємо, що п.1 ст 320 Цивільного Кодексу України визначено, що власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом.

 

Тобто, якщо фізичні особи фактично здійснюють підприємницьку діяльність за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) та є власниками об’єктів житлової нерухомості, про що зазначається у виписці з Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, то при нарахуванні податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, до таких об’єктів житлової нерухомості пільга застосовуватись не буде.

 

Що стосується об’єктів нежитлової нерухомості, то незалежно від виду діяльності, зазначеного у Виписці, пільга у вигляді зменшення бази оподаткування на них не розповсюджується.

 

Нагадаємо, пільги із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у вигляді зменшення бази оподаткування на об’єкт/об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що перебувають у власності фізичної особи платника податку передбачені підпунктом 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 Податкового кодексу України. 

 

Пільги встановлюють сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.

Про можливість скасування реєстрації РРО за допомогою Е-кабінету

Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що згідно з п.1 глави 4 розд.ІІ Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій та за товари (послуги), затвердженого наказом Мінфіну від 14.06.2016 №547 зі змінами та доповненнями (Порядок 547) реєстрація реєстратора розрахункових операцій діє до дати скасування реєстрації РРО, що відбувається, зокрема, у випадку, коли суб’єктом господарювання подано заяву про скасування реєстрації РРО за формою 4-РРО (додаток 4 до Порядку №547) за ідентифікатором форми J/F 1313605 (заява про скасування реєстрації). 

Разом із заявою про скасування реєстрації суб’єкт господарювання надає реєстраційне посвідчення за формою 3-РРО (додаток 4 до Порядку) за ідентифікатором форми J/F 1413405. 

Для додавання реєстраційного посвідчення до заяви про скасування реєстрації в Електронному кабінеті необхідно:  

1) В приватній частині Електронного кабінету увійти в розділ «Введення звітності» та натиснути на кнопку «+ Створити»; 

2) У переліку документів для створення обрати «Заява про скасування реєстрації реєстратора розрахункових операцій за формою № 4-РРО»; 

3) Під кнопкою «+Створити» поставити позначку (J/F 1360102) «Документ довільного формату та після чого натиснути кнопку «+Створити»; 

4) У верхній частині створеної та відкритої заяви за формою  №4-РРО біля надпису "Головний документ" натиснути на вкладку "Додатки" та потім вибрати (J/F 1413405) "Документ довільного формату"; 

5) У відкритому документі довільного  формату в поле "Найменування файлу документа" необхідно додати електронну версію реєстраційного посвідчення.

Про порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу»

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 22.03.2023 № 148 зі змінами та доповненнями (далі – Порядок).   

Пунктом 2 розд. ІІ Порядку, зокрема, визначено, що під час сплати податків, зборів на бюджетні рахунки платник у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції заповнює такі поля:  

«Код виду сплати»; 

«Додаткова інформація запису». 

У полі «Код виду сплати» платник заповнює код виду сплати, визначений Переліком кодів видів сплати, які використовуються платниками, згідно з додатком 1 до Порядку; 

у полі «Додаткова інформація запису» платник заповнює інформацію щодо переказу коштів у довільній формі. Суб’єкти господарювання, які проводять господарську діяльність на підставі ліцензії та/або спеціального дозволу, зазначають інформацію щодо звітного (податкового) періоду, за який сплачуються податкові зобов’язання, та дозвільного документа (вид дозвільного документа, номер, дата). 

Сплата, зокрема, податків, зборів на бюджетні рахунки оформлюються за кожним напрямом перерахування та кожним кодом виду сплати окремою платіжною інструкцією (п. 3 розд. ІІ Порядку). 

У разі коли платником при сплаті, зокрема, податків, зборів на бюджетні рахунки у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції не зазначено або зазначено код виду сплати, який відсутній у додатку 1 до Порядку, вважається, що платник сплатив грошове зобов’язання за кодом виду сплати 101 (п. 4 розд. ІІ Порядку). 

У разі сплати, зокрема, податку, збору готівкою платник у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції, оформленої у паперовій формі, заповнює відповідну інформацію, яку надавач платіжних послуг використовує в повному обсязі при виконанні платіжної операції на переказ коштів готівкою (п. 8 розд. ІІ Порядку)

таємо увагу, що з 1 січня 2024 року – наявність POS-терміналів стала обов'язковою у населених пунктах з чисельністю від 5 тисяч населення; а з 1 січня 2025 року – POS-термінали знадобляться у населених пунктах з населенням менш ніж 5 тисяч жителів. 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь