Правила утримання джерел нецентралізованого водопостачання
Протягом минулого року в Україні спостерігається погіршення епідемічної ситуації щодо захворюваності на гострі кишкові інфекції (ГКІ) та вірусний гепатит А (ВГА).
В 2024 році зареєстровано близько 60 тис. хворих на гостру кишкову інфекцію ( в т.ч. в Рівненській області більше 2 тис), що на 3,4 % більше попереднього року та близько 1,5 тис випадків вірусного гепатиту А, що на 50 % більше попереднього року (з них - 39 випадків в Рівненській області, що на 34 випадки більше 2023 року), 20 осіб ( з них шестеро дітей) .
Однією з причин погіршення санітарно-епідемічної ситуації в країні може служити неналежна якість питної води, незадовільний стан систем питного водопостачання, систем водовідведення, забруднення поверхневих та підземних вод. В підземні та ґрунтові води можуть потрапити патогенні мікроорганізми та побічні продукти людської діяльності, зокрема іони важких металів, сполуки фосфору і сірки, пестициди, нітрати, барвники, ПАР, нафтопродукти, феноли тощо.
Значна частина населення використовує питну воду з джерел нецентралізованого водопостачання – трубчастих та шахтних криниць, водоносні горизонти яких найбільше забруднені.
У разі підтоплення споруд водопостачання рекомендуємо припинити використання води з таких джерел, проводити санацію джерел та знезараження води, лабораторний контроль якості та безпечності води. Доводимо до вашого відома правила дотримання водоохоронного режиму навколо трубчастих та шахтних колодязів.
ВИМОГИ щодо санації шахтних колодязів
ВИМОГИ до влаштування шахтних колодязів
Виконавчий комітет Привільненської сільської ради